Чоко коцки во чаша готови за 4 минути – нема побрз десерт

Чоко коцки во чаша готови за 4 минути – нема побрз десерт

Потребни ви се неколку состојки за да имате вкусен десерт во домот.

Состојки:

  • сендвич сладолед
  • сируп од чоколадо
  • шлаг

Подготовка:

  1. Наредете еден ред од сладоледот во чаша, па истурете сируп, па ставете повторно ред сладолед, па сируп.  Одозгора декорирајте со шлаг.
  2. Најгоре ставете уште малку сируп.Вкусно десерт задоволство од кое нема насит. Уживајте 🙂

Повеќе десерти на Готви.мк

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

Пудинг од ориз

Чоколадна баклава

Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

Пржена банана

Топ 10 Gotvi.mk рецепти со палачинки

Рецепт за палачинки кои можете да ги јадете неограничено

 

singlepost_text