Брусницата како лек – помага за сите видови инфекции

Брусницата како лек – помага за сите видови инфекции

Сокот од брусница изобилува со здравје и витамини. Тоа е напивка со безброј добивки за нашето здравје.Брусницата го намалува холестеролот, ни помага да бидеме во топ форма што особено ни е важно за летниот период, а помага и при секаков вид инфекции во телото.

Исто така, брусницата е важна и за да ги сочуваме забите здрави, како и да имаме блескава насмевка бидејќи го намалува кариесот.

Може да помогне и при третманот на тешки болести како Алцхајмер и Паркинсова болест.

Па, сок, топол или леден чај, свежа или сушена, навистина е сеедно во која форма ќе ја консумираме. Брусницата е одлична за нашето здравје.

Поврзани вести на Готви.мк

Мохито овошна салата

Смути – дневна доза витамини

Лубеницата е кралица на овошјето – вкусна чинија полна здравје

Видео: 4 магични трикови со овошје

Веднаш тркнете до маркет да купите ананас

singlepost_text