За кожата да биде мека – Ви треба само една состојка од кујната

За кожата да биде мека – Ви треба само една состојка од кујната

За кожата да ви биде мека и блескава, сè што ви треба е само млеко. Намирница која сите ја имаме дома.Ставете од млекото на памук, размачкајте на лицето, оставете да делува триесетина минути, а потоа измијте го лицето со млака вода.

Ефектот ќе биде видлив веднаш.

Поврзани вести на Готви.мк

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

 

 

singlepost_text