ВИДЕО рецепт: Вкусна торта со малини готова за 15 минути

ВИДЕО рецепт: Вкусна торта со малини готова за 15 минути

За сите кои го сакаат слатко – киселиот вкус, ова е одличен рецепт:

Состојки:

 • 700 гр темно чоколадо
 • 300 мл хопла
 • 2 лажици путер
 • 400 гр орео колачи
 • малини

Подготовка:

 1. Искршете ги орео колачињата и измешајте ги со путерот во сад. Смесата ставете ја во калап и распоредете ја рамномерно. Потоа ставете го калапот да се стврдне во фрижидер.
 2. На оган сварете ја хоплата и во неа додадете го чоколадото.
 3. Кремот истурете го врз калапот кој сте го извадиле од ладилник. Повторно вратете во ладнилник дополнителни 10 минути.
 4. Одозгора наредете ги малините за декорација. 

  Целиот рецепт погледнете го во видеото:

Повеќе рецепти на Готви.мк

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

Пудинг од ориз

Чоколадна баклава

Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

Пржена банана

Топ 10 Gotvi.mk рецепти со палачинки

Рецепт за палачинки кои можете да ги јадете неограничено

 

singlepost_text