Видео рецепт: Пробајте да направите пица на скара

Видео рецепт: Пробајте да направите пица на скара

Веројатно никогаш не сте се сетиле да ја ставите домашната пица на скара, но во ова видео ќе видите како да ја направите пицата уште повкусна.Потребно е да купите или направите пица по желба и да ги следите инструкциите од видеото.

Поврзани вести на Готви.Мк

Детски роденден? Еве брз и вкусен рецепт за мини пици

ВИДЕО: Пица која се прави во филџан за неколку минути

Вистински пица деликатес

Ултра брзи пица мафини

Вегетаријанска пица

Пица а ла Бица

Домашна пица

Домашна пица капричиоза

Посно и вкусно: Фурнарини за 1 минута

Пица лазањи – рецепт кој сите го бараат

Пица салами

 

singlepost_text