Fresh apple and carrot juice on brown background
** Note: Shallow depth of field

Смути на денот: Моркови во чаша

Смутито е многу здраво и хранливо, па затоа се препорачува да го воведете во вашата исхрана секој ден. Смутито е одличен начин да се почне денот, а воедно и ќе ве држи сити со што ќе бидете во топ форма.Ние ви препорачуваме смути од моркови кое е вистинско здравје во чаша.

Состојки:

  • 2 моркови
  • 1/2 банана
  • 500 гр спанаќ
  • 200 мл млеко
  • прстофат мелени ореви
  • 20 гр суво грозје
  • мраз

Начин на подготовка:

  1.  Сите состојки освен мразот ставете ги во блендер.
  2. Ставете неколку коцки мраз во стаклена чаша и сервирајте.

Повеќе вести на Готви.мк

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Појадувајте и ќе слабеете – Еве како да го забрзате метаболизмот

Енергија за цел ден: Почнете го денот со чоколадно смути

Портокалово смути – за да бидете активни цел ден

Смути од лубеница за почеток на денот – чувар на вашето здравје

Идеален појадок за викендот: Шарено смути за ден полн енергија

Направете смути од портокал кое децата ќе го обожаваат

Напиток кој го менува денот – Смути од кафе и банана

Освежително и здраво: Смути од шумски плодови и цвекло

 

singlepost_text