Решен е проблемот на секоја жена: Направете домашна смеса за депилација

Решен е проблемот на секоја жена: Направете домашна смеса за депилација

Влакната се најголемиот проблем кај секоја жена. Нивното отстранување е болно, а за таа намена се даваат и големи суми на пари. Ние ви нудиме домашна смеса за депилација која има навистина голем ефект.

Состојки:

  • 1/4 шолја сок од лимон
  • 1/4 шолји вода
  • 2 шолји шеќер

Подготовка:

  1. Сите три состојки варете ги мешајќи, а откако убаво ќе зовријат и згуснат, оставете малку да се олади смесата.
  2. Намачкајте на делот кој сакате да го депилирате и извадете ги влакната со испран пешкир.Напомена: Внимавајте, ако ставите премногу врела смеса на кожата може да ја излупи.

Поврзани вести на Готви.мк

Изобилство на витамини во чаша – грижете се за здравјето

Дињата како лек – Свежина и здравје во летните денови

Внесете здравје во домот: Куркумата е лек за 100 болести

Тава полна здравје

Идеален појадок за викендот: Шарено смути за ден полн енергија

Саси вода – пијалок за детоксикација на организмот на горештините

Ова масло е универзален лек: Рецепт кој ќе го направите во кујна

 

singlepost_text