Релаксирајте се: Чај кој ги опушта мислите и мускулите

Релаксирајте се: Чај кој ги опушта мислите и мускулите

Чаевите делуваат благотворно на организмот, ни помагаат да се опуштиме, да ги смириме нервите, да се бориме против настинките и вирусите, но и да го зајакнеме имунитетот.Овој чај од три состојки е совршен за релаксација на целото тело, и на умот и на мускулите.

Состојки:

  • 1 литар вода
  • 1 банана
  • малку цимет

Подготовка:

  1. Прво, зовријте ја водата, а додека таа се подготвува, настрана исечете ја бананата на кругови, па додадете ги во неа заедно со циметот. Оставете ги малку да повријат.
  2. По неколку минути чајот исцедете го низ цедалка и додадете уште малку цимет.
  3. Пијте го пред да си легнете и наутро ќе ја почувствувате разликата.

Поврзани вести на Готви.мк

Појадувајте и ќе слабеете – Еве како да го забрзате метаболизмот

Енергија за цел ден: Почнете го денот со чоколадно смути

Портокалово смути – за да бидете активни цел ден

Смути од лубеница за почеток на денот – чувар на вашето здравје

Идеален појадок за викендот: Шарено смути за ден полн енергија

Направете смути од портокал кое децата ќе го обожаваат

Напиток кој го менува денот – Смути од кафе и банана

Освежително и здраво: Смути од шумски плодови и цвекло

singlepost_text