РЕЦЕПТ: Со 2 состојки исчистете го организмот од отрови

РЕЦЕПТ: Со 2 состојки исчистете го организмот од отрови

Загадениот воздух, пушењето, алкохолот, некои видови на храна, лековите… придонесуваат за токсикација на нашиот организам и ја отежнуваат работата на црниот дроб.

Сепак, постои еден едноставен и природен рецепт кој ни го испраќа наш читател и вели дека подолго време го користи со цел исфрлање на отровите и прочистување на црниот дроб.

Потребни ви се само 2 состојки: 1,5 л кисела вода и 1 страк праз.

Исечете го празот на половинки и ставете ги во шишето со киселата вода. Оставете да отстои 1 ден и потоа во текот на денот пијте ја само водата.

Третманот се прави 4 недели, по што следи пауза од 3 недели.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Ова е најевтиниот пилинг за лице – природно и само со една состојка

5 намирници за природно смирување на очите

Ви мирисаат патиките, кондурите, балетанките… Има лек кој чини 5 денари!

Јадам обилно дури 5 пати на ден и ослабев 10 килограми за 3 месеци

Откажете се само од 2 работи и за неколку месеци ќе изгледате како топ модел

7 рецепти за природна и евтина маска од зачини за нега на кожата

Јадете и слабејте – Топ 5 диети за ова лето

Јадете го ова и кажете му збогум на целулитот

singlepost_text