Како да сте биле на скап козметички третман: Ви треба само краставица

Како да сте биле на скап козметички третман: Ви треба само краставица

Направете си маска за лице со краставица која ќе ја направи вашата кожа мазна и сјајна, како да сте биле во елитен козметички салон.

Состојки:

  • 1 краставица
  • 1 лажица сок од лимон
  • 1 лажица кисело млеко

Подготовка:

  1. Краставицата измијте ја, но не ја лупете. Изрендајте ја и измешајте ја со сокот од лимон и киселото млеко.
  2. Нанесете на лицето и оставете 30 минути.
  3. Потоа измијте го лицето со ладна вода.
  4. Повторувајте ја постапката еднаш до два пати неделно.

Поврзани вести на Готви.мк

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

singlepost_text