Торта „Ледена фантазија“ – рецепт со кој нема потреба да го вклучите шпоретот

Торта „Ледена фантазија“ – рецепт со кој нема потреба да го вклучите шпоретот

Направете торта „Ледена фантазија“ која има одличен изглед и вкус, а се прави за само 15минути.

Состојки:

  • 24 чоколадни бисквити
  • 1 лажица путер
  • Сладолед од ванила

Подготовка:

  1. Во блендер ставете 10 бисквити, додадете путер и блендирајте.
  2. Ставете ја смесата во калап и направете дупка на дното, па на кората нанесете 8 цели бисквити
  3. Во средината од направената дупка ставете го сладоледот од ванилаи наросете со останатите шест парчиња бисквити кои претходно ќе ги иситните.
  4. По 4 часа стоење во замрзнувачпослужете и уживајте со домашните или пријателите.
  5. На здравје!

Повеќе рецепти на Готви.Мк

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Повеќе рецепти за десерти тука

Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации

Десерт готов за 20 минути

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Заборавете како сте правеле палачинки – ви требаат само две состојки

Вкусни палачинки на кои никој не може да им одолее

Направете палачинки кои ќе можете да ги јадете неограничено

Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди

Видео: Како да приготвите палачинки од компири

Топ 10 Gotvi.mk рецепти со палачинки

 

 

singlepost_text