Супер летно мезе: Сендвич со спанаќ и шери

Супер летно мезе: Сендвич со спанаќ и шери

Летото е период кога се јаде полесна храна бидејќи сите сакаме да бидеме во топ форма. Ние ви нудиме летно мезе од кое буквално ќе ги излижете прстите, а и ќе ве држи сити цел ден.

Состојки:

  • 2 парчиња црн леб
  • 2 шери домати
  • 2 листа спанаќ

Подготовка:

  1. Подготовката е едноставна. На парчињата леб ставете по еден од доматите пресечени на половинки и спанаќ кој претходно ќе го искинете или исечете на ситни парчиња. Посолете по вкус и уживајте во вкусната ужина.
  2. Супер вкусно и со малку калории. Добар апетит!

Повеќе рецепти на Готви.Мк

Брзи роденденски сендвичи

ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал

Најбрзиот рецепт за кифли за сите домаќинки

Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви

Видео: Рецепт за најдобриот домашен појадок во светот

Похован кашкавал

Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки