Ова е најевтиниот пилинг за лице – природно и само со една состојка

Ова е најевтиниот пилинг за лице – природно и само со една состојка

Наша читателка која го прочитала текстот „Ви мирисаат патиките, кондурите, балетанките… Има лек кој чини 5 денари!“ ни пишува за уште една намена на сода бикарбоната.

Имено, таа вели дека сода бикарбона користи и како пилинг за лице и дека делува антибактериски, чисти акни и делува против нечистотии на лицето.

Постапката е следна: На измиено и влазжно лице нанесете малку и рамномерно од содата. Оставете да отстои околу 10 минути и потоа измијте го лицето.

Ваквата постапка практикувајте ја еднаш неделно.

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Ви мирисаат патиките, кондурите, балетанките… Има лек кој чини 5 денари!

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

ВИДЕО: Рецепт за природна маска против акни и мозолчиња

singlepost_text