Брза летна вечера

Брза летна вечера

Дејан ни ја испраќа својата омилена летна вечера која се прави брзо, а вкусот и е освежителен и богат.

Состојки:

  • двопек
  • моцарела
  • рукола
  • козји кашкавал
  • печеница
  • балсамико сос
  • намаз по вкус

Врз двопекот намачкајте намаз по вкус и одозгора ставете парчиња моцарела. Нанесете од балсамико сосот и ставете неколку парчиња рукола.

Сервирајте во чинија и додадете по неколку парчиња козји кашкавал и печеница.

Уживајте во вкусот и пријатна вечера 🙂

Поврзани вести на Gotvi.mk:

Полнети тиквици

Боранија со тиквичка – посен и многу вкусен ручек

Ќофтиња од тиквичка

Печени тиквички со пилешко месо и зеленчук

Турли тава по најдобар рецепт

Крем супа од зеленчук

Одлична идеја за ручек

singlepost_text