ВИДЕО: Има ли повкусно? Торта со Орео колачиња што не се пече

ВИДЕО: Има ли повкусно? Торта со Орео колачиња што не се пече

Многумина од нас уживаме во вкусот на Орео колачињата, а ако се искомбинираат со други чоколадни состојки вкусот е фантазија :-).

Состојки:

  • 800 грОрео колачиња
  • 700 мл павлака
  • 100 гр путер од кикирики
  • 1 лажица ванила
  • 6 лажици шеќер

Подготовка:

  1. Во сад се става павлаката, со екстрактот од ванила и шеќерот и се убаво се меша. Потоа се додава и путерот од кикирики.
  2. Од оваа смеса се прави тортата, се става шлагот, па колачиња, па ред шлаг, па ред колачиња.
  3. За фил се ставаат искршени колачиња.

Повеќе детали погледнете во видеото:

Поврзани рецепти на Готви.мк

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

singlepost_text