Креативни идеи за викенд скара: Ражничи од стек

Креативни идеи за викенд скара: Ражничи од стек

Направете вкусна скара и соберете го целото семејство на вкусен семеен ручек со креативни ражничи од пилешки стек.

Состојки:

 • 1 кг стек
 • 2 зелени пиперки
 • 1 кромид
 • 1 лажица чили
 • 1 лажица лук во прав
 • 1 лажица сол
 • 1 лажица црвен пипер
 • стапчиња за ражничи

Подготовка:

 1. Измешајте ги сите зачини во сади внатре додадете го стекот исечен на коцки.
 2. На стапчињата редете месо, па пиперка исечена на кругови, потоа кромид, па повторноод стекот.
 3. Печете 10-15 минути на скара.

Поврзани рецепти на Готви.мк

Брз видео рецепт: Слатко – солени коктел ражничи

Маринирани пилешки ражниќи

Брзо мезе за ненајавени гости

Брза даска кога ќе ви се најават гости

ВИДЕО рецепт: Брзи крокети од компири

Солени палачинки

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Брзи друштвени тортиљи за 5 минути

 

singlepost_text