Јадете боровинки – топчиња полни живот

Јадете боровинки – топчиња полни живот

Боровинките се овошје кое се консумира во текот на сите годишни времиња и изобилува со многу витамини. Богати се со витамин Ц, фосфор, железо и калциум.

Боровинките, без разлика дали ќе ги јадеме свежи или ќе ги консумираме како чај или свеж сок, помагаат при инфекции на уринарниот тракт, како и за подобрување на меморијата и перцепцијата.

Затоа, не двоумете се, нареден пат направете вкусен чај од боровинки кои ќе ви подари здравје.

Поврзани вести на Готви.мк

Шарени полнети пиперки

Полнети пиперки

Турли тава по најдобар рецепт

Специјалитет на денот: Пита со мелено месо

Лесковачка урнебес салата – одлична промена во кујната

Веге рижото

Печени тиквички со пилешко и зеленчук

 

singlepost_text