ВИДЕО: Брзи мафини со сирење

ВИДЕО: Брзи мафини со сирење

Потребни ви се само калап за мафини, јајца, зеленчук, сирење, сувомеснато по вкус и имате превкусни мафини за 10 минути.

Можете да ги комбинирате со свежа салата, а перфектни се како пакет со ужинка за деца 🙂

Сите детали погледнете ги во видеото:

Поврзани рецепти на Gotvi.mk:

Солени мафини со спанаќ

ВИДЕО: Направете солени мафини за 3 минути

Класични благи мафини

Солени мафини со козјо сирење

Чоколадни мафини

ВИДЕО: Мафини со сирење готови за 10 минути

Мафини со 5 семиња

Брзо овесни мафини

singlepost_text