Ви мирисаат патиките, кондурите, балетанките… Има лек кој чини 5 денари!

Ви мирисаат патиките, кондурите, балетанките… Има лек кој чини 5 денари!

Летно време, кога нозете интензивно се потат, или, пак, ако имате неквалитетни обувки знаат да се замирисаат и да шират непријатна миризба.

Сите сме го имале тој проблем и е навистина непријатно, ви се ограничува слободата на движење, се срамите да се соблечете на гости…

Но, има решение и тоа многу едноставно и ефтино. Чини речиси 5 денари и тоа е сода бикарбона.

Наша читателка, Сања, ни го открива овој рецепт и вели дека става 1-2 лажички сода во левата и десната обувка. Тие се облекуваат и резултатот е фантастичен – миризбата исчезнува, ногата е сува, самодовербата се враќа.

Пробајте, природно и ефтино е.

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

ВИДЕО: Рецепт за природна маска против акни и мозолчиња

singlepost_text