Супер старт на денот: Безкофеинско фрапе готово за неколку минути

Супер старт на денот: Безкофеинско фрапе готово за неколку минути

Богатиот и совршен вкус на ова кафе ќе направат да бидете енергични и да уживате. Потребни се само неколку минути.

Состојки:

  • 1/2 шолја ореви
  • 1/2 шолја лешници
  • 3 шолји вода
  • 1 лажица мед
  • малку сол

Начин на подготовка:

  1.  Оревите и лешниците се ставаат цела ноќ да отстојат во вода. Кога ќе ја впијат водата, измијте ги, исушете и ставете во блендер. Додајте прстофат сол, вода и мед и добро измиксирајте се.
  2. Ставете ја смесата во стаклена чаша преку цедалка, па чашата ставете ја во ладилник.
  3. Сервирајте со шлаг и коцки лед.

Поврзани вести на Готви.мк

Пржена банана

Напиток кој го менува денот: Смути од кафе и банана

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Видео: Како да излупиме лук, јајце и банана

Погледнете ги цените во рестораните и кафулињата во Грција

Погледнете ги цените во супермаркетите во Грција

Нови правила за влез во Грција – Дали дојде крај на „патлиџан“ туризмот?

Гиро и пиво 6 евра: Ова се новите цени во Грција

 

singlepost_text