Сите ќе се прашуваат како ви успеало: Направете торта од лубеница

Сите ќе се прашуваат како ви успеало: Направете торта од лубеница

Направете вкусна летна торта од лубеница чија декорација сите ќе ги воодушеви. Одличен рецепт кога ќе ви се најават гости, но и како разладување за целото семејство.

Состојки:

  • 1/2 лубеница
  • 1 шлаг
  • овошје по избор

Подготовка:

  1. Подготовката е многу едноставна. Исечете ја лубеницата на половина, извадете и ја кората и ставете ја на чинија. Намачкајте ја со шлагот одозгора, па ставете парчиња овошје по желба.
  2. Ќе уживате во освежителниот вкус.

Поврзани вести на Готви.мк

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

singlepost_text