Летна салата: Краставица на поинаков начин

Летна салата: Краставица на поинаков начин

Направете вкусна салата од краставици сервирани на еден поинаков начин.

Состојки:

  • 3 краставици
  • 1 пиперка
  • 1 лимета
  • сусам
  • 3 лажици маслиново масло
  • 3 лажици соја сос

Подготовка:

  1. Во чинијаза сервирање исечете ја краставицата на тенки ленти, па врз неа ставете ја исечената пиперка, сокот од лимета, маслиновото масло, сусамот и соја сосот.
  2. Декорирајте со магдонос.

Повеќе на Gotvi.mk:

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула

Топ 10 највкусни Gotvi.mk рецепти со печурки

 

singlepost_text