Еве каде да аплицирате за работа на брод – Се бараат келнери, готвачи, бармени, садомијачи и менаџери

Еве каде да аплицирате за работа на брод – Се бараат келнери, готвачи, бармени, садомијачи и менаџери

Интернационална компанија чија дејност е комплетен хотелски менаџмент на луксузни бродови од прва и средна класа кои пловат низ вкупно 14 Европски земји по Рајна, Мајна, Мозел, Дунав, Рона, Сена и Гарон.

Секој брод располага со капацитет  за сместување до 200 гости и 50 членови на екипажот.

Крајниот рок за аплицирање е до 01.09.2016.

Сите детали за отворените позиции, потребните квалификации и начин на аплицирање прочитајте ги ТУКА

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки

Прочитај повеќе вести:

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

ФОТО: Џејми Оливер чека петто дете

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

singlepost_text