ВИДЕО: Еве рецепт со кој секогаш ќе бидете подготвени за забава или гости. И тоа за 15 минути!

ВИДЕО: Еве рецепт со кој секогаш ќе бидете подготвени за забава или гости. И тоа за 15 минути!

Сите сакаме чизбургери, но бидејќи не мрзи да ги правиме сами често одиме во некој ресторан за брза храна.

Кога ќе видите дека можете да направите куп мини чизбургери одеднаш, ќе ви биде многу полесно да се фатите за работа во кујната. А, и да повикате пријатели за забава и муабет 🙂

Состојки:

  • 1/2 кг мелено говедско месо
  • 1 шолја презла
  • 1 шолја исечкан кромид
  • 1 лажица сол
  • кашкавал
  • 12 мали лепињи

Овој брз рецепт погледнете го во видеото:

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Неодоливи летни канапеи – за секоја прослава или кога ќе ви се најават гости

Ви дојдоа ненајавени гости? – направете проја кифлички

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

Брза похована даска кога ќе се најават гости

Брзо мезе за ненајавени гости

Солени тортички од палента

ВИДЕО кое воодушевува: Ги свари јајцата, а белката и жолчката си ги заменија местата

Колку вкусно мезе: Ќофтиња од тиквички

singlepost_text