Ви треба само сол за да имате чисто и блескаво лице

Ви треба само сол за да имате чисто и блескаво лице

За чисто и блескаво лице, совршен тен и решение на проблемот со акните, потребни ви се само малку вода и сол кои совршено ќе го исчистат вашето лице. Верувајте, оваа комбинација е делотворна.

Потребни ви се:

  • 5 лажици морска сол
  • вода

Подготовка:

  1. Во солта додавајте вода додека не добиете густа смеса.
  2. Откако смесата ќе отстои десетина минути ставете ја на лице кое претходно сте го измиле со ладна вода.
  3. По 20 минути исплакнете се со млака вода.

Поврзани вести на Готви.мк

Изобилство на витамини во чаша – грижете се за здравјето

Дињата како лек – Свежина и здравје во летните денови

Внесете здравје во домот: Куркумата е лек за 100 болести

Тава полна здравје

Идеален појадок за викендот: Шарено смути за ден полн енергија

Саси вода – пијалок за детоксикација на организмот на горештините

Ова масло е универзален лек: Рецепт кој ќе го направите во кујна

 

singlepost_text