Со лубеница до совршена линија – за 2 недели ослабете до 5 килограми

Со лубеница до совршена линија – за 2 недели ослабете до 5 килограми

За две недели со диетата базирана на дињи и лубеници, можете да симнете до пет килограми. Кој сака брзо, а здраво да ослабе треба да јаде дињи и лубеници. Така за две недели може да се изгубат дури до пет килограми.

Благодарејќи на режимот за исхрана кој се темели на дињи и лубеници, ќе ја доведете линијата до совршенство, вели Кејти Смит, позната американска нутриционистка и авторка на оваа нова диета.

ПРВ ДЕН Појадок: шолја бело кафе, парче црн леб и половина виршла. Ужина: 100гр ладна диња или лубеница Ручек: супа од зеленчук, 150гр пилешко на скара, зелена салата со лажица маслиново масло. Ужина: 100гр ладна диња или лубеница. Вечер: 80гр туна, парче црн леб, свежа пиперка.

ВТОР ДЕН Појадок: шолја кафе, парче црн леб, 30гр пилешки паризер (вид салама) Ужина: 100гр ладна диња или лубеница Ручек: чинија бистра пилешка супа, 150гр ослич, 100гр компир салата, салата од домати зачинета со лажица маслиново масло. Ужина: 100гр ладна диња или лубеница Вечера: супа од зеленчук, парче црн леб

ТРЕТ ДЕН Појадок: шолја кафе, парче црн леб намачкан со пилешка паштета. Ужина: 100гр ладна диња или лубеница. Ручек: чинија говедска супа, 200гр шпагети, зелена салата. Ужина: 100гр диња или лубеница Вечера: 150гр ориз со зеленчук.

ЧЕТВРТИ ДЕН Појадок: шолја зелен чај, парче црн леб, лажичка путер, лажичка мед. Ужина: 100гр ладна диња или лубеница Ручек: чинија чорба од спанаќ, 200гр јунешко динстано со зеленчук, салата по избор Ужина: 100гр ладна диња или лубеница Вечера: салата од 100гр пилешко, 50гр варен компири 50гр карфиол зачинето со лажица маслиново масло.

ПЕТТИ ДЕН Појадок: чаша незасладена лимонада, парче црн леб, виршла, малку сенф Ужина: 100гр ладна диња или лубеница Ручек: 150гр печено пилешко, 100гр варена боранија, кришка црн леб Ужина: 100гр ладна диња или лубеница Вечера: грчка салата

ШЕСТИ ДЕН Појадок: шолја кафе, парче црн леб, 50гр шунка Ужина: 100гр ладна диња или лубеница Ручек: чинија говедска супа, 200гр јунешко динстано со зеленчук, салата по избор. Ужина: ладна диња или лубеница Вечера: 100гр проја и јогурт

СЕДМИ ДЕН Појадок: шолја јогурт со ниско ниво на масленост, парче црн леб, 50гр младо сирење, парче диња или лубеница Ужина: 100гр ладна диња или лубеница Ручек: 200гр слатка зелка со јунешко, парче црн леб Ужина: 100гр ладна диња или лубеница Вечера: нема

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

singlepost_text