Појадокот е најважниот оброк: Направете колбаси со јајца

Појадокот е најважниот оброк: Направете колбаси со јајца

Појадокот според некои е најважниот оброк во текот на денот. Се препорачува да појадуваме до десет часот, а наутро може да внесеме и малку леб, јајца и други производи. Пригответе совршен омлет со колбаси и почнете го денот со вкусен оброк.

Состојки:

  • 4 јајца
  • 2 колбаси
  • масло
  • вегета

Налин на подготовка:

  1. На тава со масло ставете ги колбасите кои ќе ги исечете на ситни коцки, а потоа откако ќе се испржат, додадете ги јајцата кои претходно сте ги изматиле со вегета.
  2. Сервирајте со парчиња краставица и домат на чинија.
  3. Овој појадок ќе ве држи сити цел ден.

Поврзани вести на Готви.мк:

Кафе и сок 60 денари – Оваа година одиме тука на море

240 денари за цреши, 150 денари за кило праски – еве ги цените за летување во Црна Гора

Нови правила во Грција: Казна од 150 евра ако носите свое пиење на плажа

Ќе патувате во Грција? – Внимавајте што носите преку граница зашто…

Погледнете ги цените во рестораните и кафулињата во Грција

Погледнете ги цените во супермаркетите во Грција

Нови правила за влез во Грција – Дали дојде крај на „патлиџан“ туризмот?

Гиро и пиво 6 евра: Ова се новите цени во Грција

 

singlepost_text