Миранда Кер ќе се мажи, а еве како успева да изгледа неодоливо

Миранда Кер ќе се мажи, а еве како успева да изгледа неодоливо

Австралискиот супермодел Миранда Кер кажа ДА во втор пат. Таа ќе се омажи за милијардерот и основач на Снепчат Еван Шпигел.

Готви.мк Ви открива како таа се грижи за својата линија:

Денот сакам да го започнам веднаш со нешто здраво како свежо цеден сок, белки со авокадо или овес, изјавија Миранда за светските медиуми.

Миранда е поборник за таканаречената алкална диета. Таа пие помеѓу 2 и 3 литри алкална вода секој ден за да остане хидрирана.

Кер признава дека понекогаш си дозволува да касне и брза храна и дека тоа е сосема нормално, но дека е најважен балансот.

33годишната Кер, покрај балансираната исхрана секојдневно има физичка активност како јога, пилатес и фитнес.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

singlepost_text