Летото е време за коктели: Овошје во чаша за здрав ден

Летото е време за коктели: Овошје во чаша за здрав ден

Со овошје во чаша имајте енергичен и здрав ден.

Состојки:

  • 2 киви
  • 1 банана
  • 1/2 чаша сок од портокал
  • 3 лажици мед
  • 1 чаша јогурт
  • мраз

Начин на подготовка:

  1. Сите состојки ставете ги во блендер и изматете.
  2. Ставете ја содржината од блендерот во стаклена чаша со мраз, декорирана со парче овошје по избор.

Поврзани вести на Готви.мк:

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

 

singlepost_text