Ќе бидете „најкул” мајка: Направете Вини Пу палачинки за децата

Ќе бидете „најкул” мајка: Направете Вини Пу палачинки за децата

Изненадете ги децата со палачинки со форма на Вини Пу.Потребно е да направите смеса за палачинки со тоа што ќе ја поделите на два дела, во едниот ќе додадете неколку лажици какао, а другиот да остане чист.

Ќе наполните готварски шприц и ќе цртате на тава со малку масло.

Детално погледнете во видеото:

Поврзани вести на Готви.мк

Солени палачинки

Палачинките на Леа

Посно: Палачинки без зејтин

Палачинки за 3 минути

Палачинки со мед и ореви

Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт

Палачинки на кои не можете да им одолеете

Џиновска блага палачинка

singlepost_text