Поскапи се, но вреди: Зошто треба да јадеме ф’стаци?

Поскапи се, но вреди: Зошто треба да јадеме ф’стаци?

досега поретко јадевте ф’стаци, веднаш појдете да ги набавите од маркет или пазар. Ф’стаците се одлични за здравјето, а кога ќе прочитате какви се придобивки за здравјето имаме од нив ќе се видите дека вредат за својата цена.Тие се чувари на здравјето така што го регулираат крвниот притисок и ги намалуваат мастите. Го чуваат срцето со своите состојки, и помагаат при секаков вид срцеви заболувања.

Исто така, помагаат и за подобро варење на храната во дигестивниот систем.

Па, јадете фстаци и живејте здраво.

Поврзани вести на Готви.мк

Шарени полнети пиперки

Полнети пиперки

Турли тава по најдобар рецепт

Специјалитет на денот: Пита со мелено месо

Лесковачка урнебес салата – одлична промена во кујната

Веге рижото

Печени тиквички со пилешко и зеленчук

singlepost_text