Летен освежителен коктел: Свеж ананас во чаша

Летен освежителен коктел: Свеж ананас во чаша

Направете коктел за разладување во топлите летни денови. Еве што ви е потребно:

Состојки:

  • 50 гр ананас од конзерва
  • 2 лаж шеќер
  • 3 коцки мраз
  • 50 гр ликер по избор

Начин на подготовка:

  1. Сè ставете во блендер и мешајте.
  2. Ставете ја содржината од блендерот во стаклена чаша со мраз и разладете се.
  3. Ако правите за деца, наместо ликер употребете течно чоколадо.

Опуштете се и уживајте во летните денови 🙂

Поврзани рецепти на Gotvi.mk

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

singlepost_text