Лејди Гага – Еве го нејзиното диетално мени

Лејди Гага – Еве го нејзиното диетално мени

Светските медиуми денес пишуваат одекна веста дека Лејди Гага и Тејлор Кини ја раскинаа свршувачката по вкупно 5-годишна врска. Пејачката последно беше забележана без вереничкиот прстен, а Тејлор без нејзино присуство го прослави роденденот.

Но, како изгледа нејзиното дневно мени кога е таа на диета, погледнете подолу:

Појадок:

Палачинки

Млеко обезмастено

Овошје

Ужина:

(Лејди Гага јаде некоја од следниве ужини 3 пати на ден)

Салата

Кокосова вода

Мисирка

Чипс од зеленчук

Пијалаци без шеќер

Вечера:

Риба

Зеленчук

Тофу сирење

Но, Лејди Гага не би била таа ако не прави свои комбинации. Имено, и покрај пропишаната диета, таа сака да јаде и друга храна. Па, поради тоа, во диетата која и ја состави Харли Пастернак е предвиден и еден ден кога Лејди Гага јаде храна по нејзин избор.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

singlepost_text