Ирина Шајк е на романтичен одмор, а еве како ја одржува линијата

Ирина Шајк е на романтичен одмор, а еве како ја одржува линијата

Ирина Шајк во моментов е на одмор во Италија, пренесоа светските медиуми.

Но, како рускиот модел успева да ја одржува својата линија и која е нејзината тајна? Ние ви откриваме:

Ирина вели дека гените кои ги носи придонесуваат за брз метаболизан и добра линија. Исто така, таа вели дека вежба фитнес, боксување и џиуџитсу, односно е постојано физички активна што дополнително придонесува за нејзината линија.

„Иако сум модел, обожавам да јадам. Не верувам многу во диетите“, се само дел од изјавите на Шајк за светските медиуми.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

10 „убијци“ на вишокот калории

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

ФОТО: Facebook

singlepost_text