Индиски специјалитет во вашата кујна: Салата со куп зеленчук

Индиски специјалитет во вашата кујна: Салата со куп зеленчук

Направете вкусна и необична индиска салата со многу зеленчук која изобилува со витамини и здравје.

Состојки:

 • 1 морков
 • 1 бабура
 • 1 краставица
 • 1 домат
 • 1 кромид
 • сол
 • бибер
 • 250 гр павлака за готвење

Начин на подготовка:

 1. Сè убаво исечете и ставете во сад на страна.
 2. Павлаката изматете ја со жица.
 3. Додадете ги зачините и зеленчукот и прелијте ја салатата.

Уживајте!

Поврзани рецепти на Готви.мк:

Врап со туна кој се прави за 5 минути

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство

singlepost_text