Имате масна коса? – Оваа природна маска ќе го реши проблемот

Имате масна коса? – Оваа природна маска ќе го реши проблемот

Во домашни услови може да си направите маска за коса која ќе ви помогне доколку вашата коса брзо се мрси и нема волумен.

Состојки:

  • 1/3 чаши јаболков оцет
  • 1 лажица мед
  • 10 капки масло од лаванда
  • лимонов сок

Начин на подготовка:

  1. Измешајте ги сите четири состојки и откако ќе се растопат и соединат, навлажнете ја малку косата и ставете од смесата од горе надолу.
  2. По половина час измијте со шампон.
  3. Резултатот е фантастичен.

Поврзани вести на Готви.мк

Изобилство на витамини во чаша – грижете се за здравјето

Дињата како лек – Свежина и здравје во летните денови

Внесете здравје во домот: Куркумата е лек за 100 болести

Тава полна здравје

Идеален појадок за викендот: Шарено смути за ден полн енергија

Саси вода – пијалок за детоксикација на организмот на горештините

Ова масло е универзален лек: Рецепт кој ќе го направите во кујна