ВИДЕО: Домашна маска за побрз раст на ноктите

ВИДЕО: Домашна маска за побрз раст на ноктите

Кршливите нокти се најчестата и најмачна појава која ве спречува да ја одржите должината.

Наместо да се одлучите за лакови и препарати кои ветуваат добри резултати, но сепак мала е веројатноста дека реално ќе ги добиете, подгответе си домашна маска.

За околу 2 недели по користењето ќе ги забележите првите резултати.

Потребно ви е:

Свежо исцеден сок од портокал

Свежо исечкан лук

Маслиново масло

Земете поголем сад во кој ќе го измешате сокот од портокал и лукот. Во оваа мешавина држете ги ноктите 10 минути. Потоа, префрлете ги ноктите во садот со маслиново масло.

Постапката повторувајте ја секој ден во рок од 2 недели.

Поврзани вести на Gotvi.mk:

Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

 

ФОТО: YouTube

singlepost_text