Појадок за целото семејство: Омлет кој ќе ве држи сити

Појадок за целото семејство: Омлет кој ќе ве држи сити

Направете една интересна комбинација на состојки од кои ќе излезе највкусниот омлет кој сте го пробале.

Состојки:

  • 8 јајца
  • 4 компири
  • вегета
  • масло

Начин на подготовка:

  1. Загрејте тава со масло, а во меѓувреме изматете ги четирите јајца и ставете вегета во нив. Оставете ги да отстојат.
  2. Компирите излупете ги, исечете ги ситно, па пржете ги на маслото додека не станат румени
  3. Сипете ги јајцата во тавата откако ќе се испржат компирите. Сервирајте со малку свежи домати и магдонос.
  4. Верувајте, ова е највкусниот омлет кој сте го пробале некогаш.

Поврзани рецепти на Готви.мк

Кафе и сок 60 денари – Оваа година одиме тука на море

240 денари за цреши, 150 денари за кило праски – еве ги цените за летување во Црна Гора

Нови правила во Грција: Казна од 150 евра ако носите свое пиење на плажа

Ќе патувате во Грција? – Внимавајте што носите преку граница зашто…

Погледнете ги цените во рестораните и кафулињата во Грција

Погледнете ги цените во супермаркетите во Грција

Нови правила за влез во Грција – Дали дојде крај на „патлиџан“ туризмот?

Гиро и пиво 6 евра: Ова се новите цени во Грција

singlepost_text