Јаболко и мед – Сè што ви треба да изгледате како филмска дива

Јаболко и мед – Сè што ви треба да изгледате како филмска дива

Наместо да фрлате пари за скапи маски за лице, направете ја самите дома. Овој пат ви нудиме маска за лице од јаболко и мед. Супер ефикасно и многу евтино.

Состојки:

  • 1 изрендана јаболка
  • 2 лажици мед

Начин на подготовка:

  1. Се мешаат двете состојки додека не се соединат.
  2. Маската се става на лице и се остава 20 минути.
  3. Потоа лицето се мие со млака вода.

Повеќе вести на Готви.мк

Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува

Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

10 „убијци“ на вишокот калории

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

 

singlepost_text