Заврши „Пивофест 2016“, организаторите презадоволни – Колку пиво се испило?

Заврши „Пивофест 2016“, организаторите презадоволни – Колку пиво се испило?

14. издание на „Пиво фест“ заврши вчера со настапот на популарната група „Парни ваљак“. Организаторите и општина Прилеп се презадоволни од одекот и манифестацијата ја оценуваат како успешна.

„Пиво фест“ прерасна во бренд на Прилеп и на Македонија.  Годинава стотици илјади гости дојдоа од цела Македонија и од странство и јас би рекол, манифестацијата стана надвременска, зашто и покрај дождовите речиси секој ден, ништо не го наруши функционирањето на манифестацијата четирите фестивалски дена, рече градоначалникот на Прилеп Марјан Ристески.

Догодина фестивалот ќе слави 15-годишнина. Градоначалникот најави дека по тој повод ќе се обидат да донесат и светски атрактивни музички имиња, објасни Ристески.

Колку пиво се испило и колку скара се изело, очекуваме да соопштат организаторите.

Маријана главна ѕвезда на Пивофест – А, еве кој напиток за бронзен тен го препорачува!

Завршува „Пивофест 2016“ – Чекаме информација колку пиво се испило и колку скара се изело

Прочитај вкусни рецепти на Gotvi.mk:

Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви

Рецепт за вистински пица деликатес

Тестенини на милион начини: Примавера макарони

Полнети печурки – лесен рецепт кој сите ќе ви го бараат

Палачинки за гурмани

Одлична комбинација: Таљатели со сланина, лук и босилек

Печена пица палачинка

Која е тајната за совршени лазањи?

singlepost_text