Видео: Ставете путер и шеќер во микро – резултатот е генијален

Видео: Ставете путер и шеќер во микро – резултатот е генијален

Ви требаат само шеќер и путер за да направите совршена карамела во вашата микробранова печка. Верувајте, за само неколку минути ќе уживате.

Состојки:

  • шеќер
  • путер

Што точно треба да направите погледнете во следното видео:

Поврзани вести на Gotvi.mk:

Сигурно не сте слушнале за овој рецепт но ќе ви стане омилен: Поховани банани

Вакво нешто не сте јаделе: Топол сендвич со банани и нутела

Мафини од банани

Напиток кој заменува 100 стомачни

Ви здодеа од кафето? – Банана и кикиритки, нешто различно во кујната

Напиток кој го менува денот -Смути од кафе и банани

Вкусни чоколадни мафини

singlepost_text