Трик во кујната: Со салфета зачувајте ја салатата свежа

Трик во кујната: Со салфета зачувајте ја салатата свежа

Доколку ви останала салата и не сакате залудно да биде фрлена, тогаш се што ви треба е една салфета од кујната.Ставете ја салатата која ви останала во еден сад, исцедете ја убаво и потоа ставете една салфета најгоре, пред да ставите фолија одозгора.

Салфетата ќе ви помогне така што ќе го собере вишокот влага, па свежата салата нема да се устојува.

Поврзани вести на Готви.мк

Англиски погачици со чедар – ќе ги правите во секоја прилика

Полнети тиквички по најдобар рецепт

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

singlepost_text