Среќа и убавина: Ова овошје е идеално за жените

Среќа и убавина: Ова овошје е идеално за жените

Авокадото е овошје кое прави да се чувствуваме посреќни и кое е многу здраво, а особено е погодно за жените.Авокадото е богато со витамини, па токму затоа се препорачува во исхраната, а се користи и во многу козметички производи. Има антибактериско дејство и малку калории и масти.

Кај него витаминот Б е застапен 10 пати повеќе отколку кај било кое друго овошје и зеленчук.

Одличен е и за комбинирање со други намирници.

Па дами, ако сакате да изгледате одлично како да сте излегле од најскапите козметички салони, и да бидете среќни, веднаш купете авокадо од маркет и дозволете си го тоа задоволство самите на себе.

Поврзани вести на Готви.мк:

ВИДЕО: Цел живот погрешно сме јаделе лубеница, погледнете како треба

ФОТО: Креативен начин за сервирање лубеница

Дињата како лек – Свежина и здравје во летните денови

Еве ги новите цени во Грција

Летово бидете во топ форма: 3 намирници со кои ќе слабеете

Мохито овошна салата – рецепт за летно разладување

Погледнете ги цените во супермаркетите во Грција

singlepost_text