Печени моркови – веге ручек за цело семејство

Печени моркови – веге ручек за цело семејство

Само неколку моркови се доволни за вкусен и здрав ручек на вашето мени 🙂 🙂 🙂 

Состојки:

  • 1/2 кг моркови
  • 3 чешниња лук
  • магдонос
  • 2 лажици масло
  • 2 лажици оцет
  • сол
  • бибер

Начин на подготовка:

  1. Се што треба да направите е да ги исечете морковите на половинки и да ги ставите во тава со масло.
  2. Маслото, оцетот, солта, биберот и лукот мешајте ги во сад и со нив посипете ги морковите. Одозгора наросете магдонос.
  3. Печете околу 30 минути на температура од 220 степени.

Поврзани рецепти на Готви.мк

Детски роденден? Еве брз и вкусен рецепт за мини пици

ВИДЕО: Пица која се прави во филџан за неколку минути

Вистински пица деликатес

Ултра брзи пица мафини

Вегетаријанска пица

Пица а ла Бица

Домашна пица

Домашна пица капричиоза

Посно и вкусно: Фурнарини за 1 минута

Пица лазањи – рецепт кој сите го бараат

singlepost_text