Ослободете се од темните дамки кај лактите – евтино и брзо

Ослободете се од темните дамки кај лактите – евтино и брзо

Доколку имате проблеми со темни дамки на вашата кожа, ова е решението за вас. Ви нудиме совети за ослободување од темната кожакај лактите.

КУРКУМА И МЛЕКО

Потребно е да измешате една лажичка куркума со малку млеко додека не добиете густа смеса. Добиената маска тријте ја на лактите и оставете ја да отстои 5 минути. Потоа исплакнете со млака вода.

МАСЛИНОВО МАСЛО

За овој проблем може да ви помогне и маслиновото масло. Измешајте лажичка маслиново масло со лажичка шеќер и направете пилинг. По 5 минути темелно исплакнете и намачкајте со крема.

ПОРТОКАЛ 

Може да помешате и сок од малку портокал со 1 лажичка сончогледово масло и со оваа мешавина да ги масирате лактите околу 5 минути.

Сите рецепти се на природна база, затоа уживајте и разубавувајте се.

Поврзани вести на Gotvi.mk:

Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

 

Преземено од Хајд Парк

singlepost_text