Нема да верувате: Ставете кока-кола во пилешко месо и гледајте што ќе се случи

Нема да верувате: Ставете кока-кола во пилешко месо и гледајте што ќе се случи

Во кујната нема граници, се мешаат секакви состојки, зеленчук и овошје, но ова сигурно не сте го виделе до сега. Иако на прв поглед ви изгледа чудно, откако ќе го видите видеото ќе го направите веднаш овој специјалитет.

Состојки:

  • пилешки крилца
  • соја сос
  • масло
  • кока-кола
  • сол

Погледнете што треба да правите во видеото

 Поврзани вести на Готви.мк

Мед диета: Ослабете 2 килограми за 3 дена

Сос од сенф и мед

Медени срца

Крцкаво печени ребра премачкани со сос од мед

Палачинки со мед и ореви

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

singlepost_text