Маријана главна ѕвезда на Пивофест – А, еве кој напиток за бронзен тен го препорачува!

Маријана главна ѕвезда на Пивофест – А, еве кој напиток за бронзен тен го препорачува!

Заводливата водителка и лото девојка, Маријана Станојковска во интервју за магазинот „Сцена“ кој се емитува на ТВ Нова ја откри својата тајна за здраво сончање и чоколаден тен после летните одмори.

Покрај тоа што треба да внимаваме во кои периоди и по колку се изложуваме на сонце, Маријана препорачува и консумирање на напиток составен од морков, праска, диња и јаболка.

Како да го направите овој пијалок и колку време треба да се пие прочитајте ТУКА

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

 

ФОТО: Instagram

singlepost_text