ВИДЕО: Ви треба 1 минута и само 3 состојки – Има ли подобар летен десерт?

ВИДЕО: Ви треба 1 минута и само 3 состојки – Има ли подобар летен десерт?

Во летниот период желбата за слатки работи се јавува уште почести. Сите сакаме да направиме нешто вкусно, не многу калорично и без поминување многу време во кујната.

Еве таков рецепт за кој ви требаат само 3 состојки: тортиља, банана и путер од кикирики. И секако, 1 минута време. Погледнете како да го направите овој неодолив десерт:

Поврзани рецепти на Gotvi.mk:

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Повеќе рецепти за десерти тука

Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации

Десерт готов за 20 минути

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

 

ФОТО: YouTube

singlepost_text