ВИДЕО рецепт: Ја исече бананата на половина и направи фантазија во кујната

ВИДЕО рецепт: Ја исече бананата на половина и направи фантазија во кујната

Со една банана може да подготвите вкусен десерт за целото семејство.

Состојки:

  • 1 банана
  • 100 гр чоколадо
  • 100 гр бисквити
  • 100 гр суво грозје

Начин на подготовка:

  1. Исечете ја бананата на половина, ставете ги состојките внатре и завиткајте ја во фолија
  2. Печете 15 минути на 350 степени
  3. СОВЕТ: Може да користите и други состојки за филот

Повеќе рецепти на Готви.мк

Сигурно не сте слушнале за овој рецепт но ќе ви стане омилен: Поховани банани

Вакво нешто не сте јаделе: Топол сендвич со банани и нутела

Мафини од банани

Напиток кој заменува 100 стомачни

Ви здодеа од кафето? – Банана и кикиритки, нешто различно во кујната

Напиток кој го менува денот -Смути од кафе и банани

Вкусни чоколадни мафини

Класични благи мафини

Чоколадни мафини

Брзи овесни мафини

Мафини со 5 семиња

 

singlepost_text