Најдобриот рецепт за сочни ражничи

Најдобриот рецепт за сочни ражничи

Ива ни го испраќа најдобриот рецепт за ражнич. Таа вели дека дека највкусно се прави со месо од свинска плешка, како и кромид, домат и пиперка кои дополнително ќе им дадат свежина и сочност на ражничите. Исто така, ќе ви бидат потребни и стапчиња за ражничи.

Начин на подготовка:

  1. Месото исечкајте го на средно големи коцки.
  2. Кромидот исечкајте го на покрупни парчиња, истото направете го и со доматите и пиперките.
  3. На стапчињата наредете парче месо, зеленчук, па повторно месо и повторувајте ја постапката. Печете на скара по ваш вкус.

На здравје!

Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти:

Ражничи од зеленчук и виршли – сензационален вкус

Брз видео рецепт: Слатко – солени коктел ражничи

Маринирани пилешки ражниќи

Вкусно месо со нане

Полнет пилешки стек

СОВЕТ: Како да направите добра маринада за скара на жар

9 совети за вкусна и сочна скара

Зеленчук на скара

singlepost_text